WTA San Jose: Szybki koniec Magdy Linette

29 lip 2019, 20:36

Na pierwszej rundzie zakończyła swój udział w turnieju w San Jose Magda Linetty. Polka uległa Hiszpance Carli Suarez 6:3, 6:3.

Pierwszy set źle rozpoczął się dla Linette, która oddała rywalce własne podanie. 30-letnia Hiszpanka, która przed meczem była faworytką meczu pewnie wygrywała dwa kolejne swoje gemy, aż w trzecim Polka przełamała rywalkę niestety cieszyła się chwilę, bo za chwile oddała własny serwis. Kolejny padł łupek sklasyfikowanej na 29 miejscu w rankingu Suarez Navarro, która również zwyciężyła w kolejnym i wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set to odwrócenie pierwszego w którym 27-letnia Poznanianka przegrała przy własnym serwisie tym razem przełamała Hiszpankę przy jej podaniu na początku seta. Wszystko układało się po meczu Polki do szóstego gema gdy oddała podanie. Zdekoncentrowana Linette przestała grać przegrała przy podaniu rywalki oraz swoim dając się drugi raz przełamać. Gdy wydawało się, że Poznanianka częściowo wróci do meczu prowadząc przy serwisie rywalki 40:13 oddała jej cztery piłki z rzędu i uległa 6:3 żegnając się z turniejem już w pierwszej rundzie.

Carla Suarez – Magda Linette 6:3, 6:3