WTA Seul: Magda Linette odprawia kolejną rywalkę i zagra o trzeci tytuł w karierze!

Aktualizacja: 23 sty 2023, 12:39
21 wrz 2019, 12:09

Magda Linette pokonała Rosjankę Ekaterinę Alexandrovą 7:6, 7:6 i w niedzielę powalczy o zwycięstwo turnieju Korea Open 2019 w Seulu!

Był to kolejny bardzo dobry mecz poznanianki. Początek pierwszej partii był wyrównany, obie tenisistki wygrywały swoje podania aż do stanu 4:3 dla Polki. Wtedy pierwszy break padł łupem właśnie naszej zawodniczki, jednak w kolejnym gemie Rosjanka przełamała Magdę do zera. Set zakończył się po tiebreaku, w którym Polka od początku uzyskała wyraźną przewagę 5-1, a następnie 6-2, triumfując na koniec 7:5.

Drugi set lepiej układał się Alexandrovej. Rozstawiona z dwójką Rosjanka pewnie wygrywała swoje serwisy i po przełamaniu Polki w czwartym gemie wyszła później na prowadzenie 4:1. Przy stanie 5:3 miała aż trzy piłki setowe, których nie potrafiła wykorzystać i Polce udało się wrócić do gry. Podobnie jak w pierwszym secie doszło do rozgrywki tiebreakowej, tu jednak dramaturgia była już dużo większa. Magda prowadziła 6-3, po czym Rosjanka wygrała cztery kolejne punkty i miała piłkę setową. Kolejne trzy akcje wygrała jednak poznanianka, tym samym cały tiebreak 9-7.

Jutro Magda zagra o swój drugi tytuł cyklu WTA Tour. Jej rywalką będzie 45. w rankingu Czeszka Karolina Muchova. W ich niedawnym starciu w Nowym Jorku po bardzo zaciętej walce lepsza okazała się Polka. Początek finału najprawdopodobniej rozpocznie się o 7 rano czasu polskiego.

Magda Linette – Ekaterina Alexandrova 7:6, 7:6