WTA Shenzen: Radwańska odrobiła lekcje z Shenzen za co w nagrodę awansowała do półfinału

11 sty 2017, 11:14

Agnieszka Radwańska pokonuje Ying – Ying Duan w meczu ćwierćfinałowym Apia International Sydney 6:3 6:2. To drugie zwycięstwo Polki nad Chinką w ciągu niespełna dwóch tygodni.

Środowy pojedynek był drugim meczem między obiema zawodniczkami w krótkim czasie. W poprzednim turnieju w Shenzen obie panie spotkały się w meczu pierwszej rundy. Polka nie bez problemów, broniąc piłek meczowych, uporała się wtedy z Chinką w trzech setach. Dzisiejszy pojedynek nie miał tej dramaturgi, ale zgromadzeni na Ken Rosewall Arena kibice nie mogli narzekać na nudę.

Mecz rozpoczął się od dwóch szybkich przełamań. Wiejący na korcie wiatr sprawiał obu paniom nie lada problemy. Pierwsza z żywiołem poradziła sobie krakowianka, która najpierw wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie przełamała Chinkę wychodząc na 3:1. Gdy wydawało się, że set jest pod kontrolą Polki, dwa gemy na swoją korzyść rozstrzygnęła Duan. Jednak jak się okazało było to wszystko na co w tym secie było stać Chinkę. Lepiej radząca sobie z warunkami atmosferycznymi panującymi na korcie krakowianka kontrolowała sytuację kończąc pierwszą partię m.in. dzięki dwóm asom serwisowym w ostatnim gemie.

Druga odsłona ostatniego ćwierćfinału Apia International Sydney rozpoczęła się od kolejnego wygranego gema przez Polkę. Duan stawiała silny opór trzeciej rakiecie świata, ale Radwańska kontrolowała sytuację. Co prawda Chinka miała swe szansę na przełamanie Polki, ale ostatecznie obronną ręką z opresji wyszła Polka obejmując prowadzenie 3:0. Na odwrócenie losów spotkania nie pozwoliły Chince m.in. niewymuszone błędy jakie popełniała. Gdy Polka wyszła na prowadzenie 4:0 mecz się ponownie wyrównał. Kolejne cztery gemy zapisały na swoim koncie zawodniczki serwujące. Mecz przy własnym podaniu, gemem “na sucho” zakończyła Polka.

W czwartkowym meczu o finał turnieju Apia International Sydney będzie Barbora Strycova. Czeszka w drodze do półfinału pokonała m.in. Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki oraz Włoszkę Roberte Vinci.

Apia International Sydney, Australia, WTA Premier (pula nagród: 710,900 $)

Agnieszka Radwańska (Polska,2) – Ying – Ying Duan (Chiny,Q) 6:3 6:2