WTA Shenzen: Udane otwarcie sezonu Radwańskiej

2 sty 2017, 11:36

Agnieszka Radwańska pokonała Chinkę Ying-Ying Duan 6:2 6:7(4) 7:5 w meczu pierwszej rundy Shenzen Open 2017. Mimo ponad stu miejsc jakie dzielą obie zawodniczki w rankingu WTA, nie był to łatwy pojedynek dla Polki.

W pierwszej partii Krakowianka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 4:0, nie dając przeciwniczce ani jednej szansy na zdobycie gema. Dopiero wtedy reprezentantka gospodarzy zdołała utrzymać podanie w swym gemie serwisowym. Kolejne trzy gemy na swoje konto zapisały zawodniczki serwujące i po 32 minutach, wykorzystując drugą piłkę setową, pierwszą partię zapisała na swoim koncie krakowianka.

Druga partia, ku uciesze zgromadzonych na trybunach kortu centralnego w Shenzen, rozpoczęła się od niespodziewanego prowadzenia Duan 3:0. Wtedy pierwszego gema, przy swoim podaniu, w drugim secie zdobyła Radwańska. Kolejny gem zapisała jeszcze na swoim koncie tenisistka gospodarzy, wychodząc na prowadzenie 4:1, ale kolejne trzy gemy padły łupem trzeciej rakiety świata. I na tablicy wyników widniał wynik 4:4 w drugim secie. Jednak Chinka postanowiła nie składać broni i kolejne cztery gemy zapisały na swe konto tenisistki serwujące i o losach drugiej partii miał rozstrzygnąć tie-break.

Pierwszy punkt w “dogrywce” drugiego seta zdobyła po przełamaniu rywalki Polka. Jednak kolejne dwie akcje przy podaniu krakowianki zakończyły się zwycięstwem Chinki, która szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Radwańskiej udało się zniwelować straty do jednego punktu. Jednak zbyt pasywna gra Polki sprawiła, że tie – breaka oraz całego seta na swą korzyść zdołała zapisać Duan.

Rozstrzygająca partia rozpoczęła się tak jak drugi set, od wygranej Duan. Wtedy do ofensywy przystąpiła Radwańska, wygrywając wygrywając trzy kolejne gemy. Polka miała szansę wyjść na prowadzenie 4:1, ale nie wykorzystała okazji i dała się przełamać Chince na 3:2. Kolejne dwa gemy to kolejne dwa przełamania zawodniczek serwujących. Przy stanie 4:4 na korcie pojawiła się pomoc medyczna, krakowianka potrzebowała pomocy przy odcisku na palce prawej dłoni. Przerwa nie przysłużyła się Polce, która oddała gema na 4:5. W gemie numer “10” Chinka miała trzy szansę na sprawienie sensacji jaką byłoby niewątpliwie pokonanie trzeciej rakiety świata. Jednak to ostatecznie Polka wykorzystała drugą szansę na przełamanie w tej części seta i doprowadziła do remisu. Podbudowana takim obrotem sprawy krakowianka nie oddała już ani jednego gema swej przeciwniczce, odnosząc ostatecznie pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Przeciwniczką Polki w walce o ćwierćfinał Shenzen Open będzie rumuńska tenisistka Sorana Cirstea. Będzie to ósmy pojedynek między zawodniczkami, lepszy bilans ma jak dotąd Polka, która prowadzi 5:2. Mecz zostanie rozegrany jutro o godzinie 7.00 polskiego czasu.

Shenzen Open (Pula nagród: $ 750 000)

Agnieszka Radwańska (Polska,1) – Ying – Ying Duan (Chiny) 6:2 6:7 (4) 7:5