WTA Shenzen: Udane otwarcie sezonu w wykonaniu Magdy Linette

31 gru 2017, 11:05

W pierwszej rundzie turnieju WTA International w Shenzen Magda Linette pokonała Słowaczkę Janę Ceplovą. To udany początek sezonu w wykonaniu Polki w ostatni dzień starego roku.

Magda Linette, która ma za sobą dobry rok 2017, równie dobrze rozpoczęła nowy sezon startów. Druga rakieta Polski w meczu pierwszej rundy rywalizacji w Shenzen pokonała bardzo groźną rywalkę, Janę Cepelovą. O sile Słowaczki niech świadczy fakt, że w CV ma zwycięstwa z takimi tenisistkami jak Serena Williams, Simona Halep czy Garbine Muguruza.

Trwający ponad dwie godziny niedzielny pojedynek był trzysetową wojną nerwów, z której zwycięsko wyszła reprezentantka Polski. W partii otwierającej mecz między Linette i Cepelovą od początku przewagę miała poznanianka, która już na początku wyszła na prowadzenie 2:0. Jednak rywalka szybko odrobiła straty, by za chwilę ponownie pozwolić na ucieczkę 72-rakiety świata (4:2). Jednak nerwowość ze strony Linette sprawiła, że po ośmiu gemach znowu mieliśmy remis. W końcówce seta nerwy jednak udało się opanować i wyjść na prowadzenie w całym meczu.

W drugiej partii bardziej agresywna gra Cepelovej przełożyła się na jej przewagę. Najpierw Słowaczka przełamała Polkę na 1:0, a po kilku minutach prowadziła już 3:0. Co prawda Linette zdołała odrobić część strat, jednak Cepelova miała wszystko pod kontrolą i dzięki mniejszej liczbie błędów niewymuszonych zapisała na swoim koncie drugą partię niedzielnego meczu. O tym kto wystąpi w drugiej rundzie, miał zadecydować trzeci set.

Ostatnia partia meczu między Linette i Ceplovą był bardzo zacięty. Obie zawodniczki miały zdecydowanie mniej szans na odebranie serwisu rywalki w porównaniu do pierwszych dwóch setów. W końcówce to jednak poznanianka zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść.

O ćwierćfinał Linette zmierzy się z Węgierką Timea Babos lub Chinką Xinyu Wang.