WTA Sydney: Linette musiała uznać wyższość doświadczonej rywalki

Aktualizacja: 8 sty 2016, 19:46
8 sty 2016, 07:14

Magda Linette przegrała w 1. rundzie turnieju WTA w Sydney. Polka okazała się gorsza od 30-letniej Lucie Hradeckiej – jednej z najlepszych deblistek świata. Od przyszłego tygodnia Linette będzie startować w Australian Open.

Pierwszą rywalką Polki była Lucie Hradecka, która zajmuje 53. miejsce w rankingu WTA. O wiele większe sukcesy zawodniczka z Pragi odnosi w deblu, gdzie w parze z Andreą Hlavackovą wygrywała w przeszłości turnieje wielkoszlemowe.

Pierwszy set był do pewnego momentu bardzo wyrównany. W środkowej fazie seta Polkę dopadł kryzys i przegrała trzy gemy serwisowe pod rząd. Tak dużej straty nie udało się już nadrobić i Czeszka mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:3.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie. Początkowo obie tenisistki grały jak równa z równą, jednak w końcówce dwukrotnie Czeszka odebrała serwis Polce i wywalczyła bezcenną przewagę. Nie pozwoliła jej sobie odebrać do samego końca i po siedemdziesięciu minutach walki wygrała 6:3, 6:3.

Apia International Sydney, Australia, WTA Premier (pula nagród: 753 tys. dolarów), mecz 1. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska- Lucie Hracecka, Czechy [3] 3:6, 3:6