WTA Stanford: Cenne zwycięstwo Urszuli Radwańskiej

19 lip 2016, 21:49

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju WTA w amerykańskim Stanford. Polka pokonała w dwóch setach Ukrainkę Katerynę Bondarenko. Dla krakowianki jest to pierwsza wygrana w turnieju głównym WTA od pięciu miesięcy.

Młodsza z sióstr Radwańskich w połowie maja powróciła do regularnej gry po przerwie spowodowanej kontuzją. Polka brała udział między innymi w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu, ale przegrała w drugiej rundzie eliminacyjnej.

Radwańska z Bondarenko spotkała się tylko raz. Miało to miejsce w 2012 roku w Miami. Wówczas po trzysetowej walce lepsza okazała się Ukrainka. Znacznie częściej Bondarenko mierzyła się ze starszą z sióstr Radwańskich.

Pierwszy set dzisiejszego meczu był typowy dla spotkań kobiecych. Kilkukrotnie dochodziło do zmiany prowadzenia, obie tenisistki często przełamywały serwisy rywalki. Lepiej partię rozpoczęła Bondarenko, która prowadziła 2:0. Radwańska odrobiła straty i w końcówce seta okazała się lepsza, zwyciężając 6:4.

W drugiej odsłonie także lepszy początek miała Bondarenko, która od razu przełamała serwis Radwańskiej, ale tym razem Polka odpowiedziała tym samym przy pierwszej okazji. W dalszej części seta trwała niezwykle zacięta walka, która doprowadziła do nerwowej końcówki. W decydujących momentach lepsza była Polka, która zwyciężyła 7:5.

W 1/8 finału na Radwańską czeka bardzo trudne zadanie. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem “2” Słowaczka Dominika Cibulkova.

W turnieju głównym w Stanford wystąpi także druga z Polek, Magda Linette. Jej rywalką będzie Czeszka Kristyna Pliskova. Ten mecz zaplanowany jest na późny wieczór polskiego czasu, może się zakończyć w nocy z wtorku na środę.

Bank Of The West Classic, Stanford (pula nagród: 687,900 $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Urszula Radwańska, Polska – Kateryna Bondarenko, Ukraina  6:4, 7:5