WTA Stanford: Linette postawiła się Williams, ale nie dała rady

21 lip 2016, 12:51

Magda Linette po pokonaniu Czeszki, Kristyny Pliskovej, w 1/8 finału turnieju WTA w Stanford dostała możliwość gry z rozstawioną z numerem pierwszym Amerykanką Venus Williams! Skazana na porażkę Polki przegrała, ale może wrócić ze Stanów z tarczą.

Pierwszy set to bardzo wyrównany początek meczu i wygrywanie własnych podań co nieczęsto zdarza się w żeńskim tenisie. Niestety, w szóstym gemie poznanianka straciła swoje podanie i choć jeszcze przy stanie 3:5 miała dwie piłki na przełamanie Williams to w konsekwencji przegrała tą partię do trzech.

Druga odsłona to już typowy kobiecy tenis. Najpierw, już przy stanie 1:1 dała się przełamać Linette, ale po chwili Polka odrobiła stratę podania i wyrównała. Niestety, przy kolejnej możliwej okazji Willams ponownie zyskała przewagę podania i wydawało się, że mecz zmierza ku końcowy. Polka pokazała jednak wolę walki i w ósmym, najdłuższym gemie spotkania ponownie doprowadziła do remisu. O tym która z zawodniczek zwycięży musiał decydować tie brak. W nim po niesamowicie zaciętym boju lepsza była Linette, która wygrała 8:6, a całego seta 7:6.

Sił Polce niestety nie starczyło już na decydującą odsłonę, którą poznanianka rozpoczęła fatalnie od dwóch straconych podań i wyniku 0:4. Udało się jeszcze przełamać rywalkę, wygrać swoje podanie i doprowadzić do stanu 2:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem Amerykanki i to ona mogła się cieszyć z końcowego triumfu.

Venus Williams o półfinał turnieju w Stanford powalczy ze zwyciężczynią pojedynku Vickery – Bellis i będzie zdecydowaną faworytką.

Bank Of The West Classic, Stanford (pula nagród: 687,900 $), mecz 1/8 finału gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Venus Williams, USA  3:6, 7:6, 2:6