WTA Stanford: Magda Linette gra dalej!

20 lip 2016, 00:50

Magda Linette po dramatycznym pojedynku pokonała 119. w rankingu WTA Czeszkę Kristynę Pliskovą 2:6, 6:2, 7:5 i awansowała do drugiej rundy turnieju na kortach w Stanford. Tam czeka niestety rozstawiona z numerem pierwszym Amerykanka, Venus Williams!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla poznanianki, która już przy pierwszej okazji straciła swoje podanie i przegrywała 0:3. Wygrany gem nie przyniósł zwrotu akcji jak to często zdarza się w kobiecym tenisie, a Polka jeszcze raz w pierwszym secie przegrał swoje podanie i całą odsłonę 2:6.

Druga partia to wyrównany początek. W piątym gemie jednak to Linette po raz pierwszy w meczu przełamała podanie Czeszki i złapała odpowiedni rytm. Owocowało to pewnym wygraniem swoich podań i jeszcze jednym przełamaniem Pliskovej. Drugi set to wygrana naszej zawodniczki do dwóch!

Decydujące starcie to już prawdziwy rollercoaster. Rozpoczęło się bardzo dobrze, bo od odebrania podania Czeszce w trzecim gemie. Linette utrzymywała swoje podanie do stanu 5:4, jednak w decydującym momencie dała się przełamać i to Pliskova przejęła inicjatywę. Na szczęście tylko na chwilę, bo kolejny gem to kolejne przełamanie. Tym razem poznanianka nie dała już sobie wyszarpać wygranej i to ona cieszyła się z końcowego triumfu.

W 1/8 finału Magdę Linette czeka jeszcze trudniejsza przeprawa, bowiem zmierzy się z faworytką gospodarzy, rozstawioną z numerem pierwszym Venus Williams, która w pierwszej rundzie miała wolny los.

Bank Of The West Classic, Stanford (pula nagród: 687,900 $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Kristyna Pliskova, Czechy  2:6, 6:2, 7:5