WTA Stuttgart: Finał nie dla Radwańskiej, rewelacyjna Niemka lepsza od Polki

23 kwi 2016, 19:29

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka przegrała w półfinale 4:6, 2:6 z rewelacyjną Niemką Laurą Siegemund. Polka była w Stuttgarcie rozstawiona z numerem “1”.

W drodze do półfinału, Radwańska pokonała w trzech setach Niemkę Andreę Petković oraz w dwóch setach Czeszkę Karolinę Pliskovą. Zupełnie inaczej wyglądała droga Siegemund, dla której turniej w Stuttgarcie to impreza życia. Niemka awansowała do turnieju głównego z kwalifikacji, a w głównej drabince pokonała kolejno Anastazję Pawliuczenkową, Simonę Halep i Robertę Vinci.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu obserwowaliśmy ciekawe widowisko, z dobrą grą obu zawodniczek. Spotkanie lepiej zaczęła Polka, która jako pierwsza przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 3:1. Kolejne cztery gemy padły łupem Niemki, która wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set to kontynuacja znakomitej gry Siegemund, która ani przez moment nie straciła koncentracji. Radwańska nie potrafiła znaleźć recepty na rewelacyjną postawę niemieckiej tenisistki. Od samego początku tej partii grę prowadziła Niemka, która oddała Polce w drugim secie tylko dwa gemy.

W finale, rywalką Siegemund będzie jej rodaczka Angelique Kerber.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart, WTA Premier (pula nagród: 731 tys. $), mecz półfinałowy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska, Polska [1] – Laura Siegemund, Niemcy [Q]  4:6, 2:6