WTA Sydney: Bez straty seta do ćwierćfinału

10 sty 2017, 11:34

W meczu drugiej rundy Apia International Sydney Agnieszka Radwańska pokonała Christinę McHale 7:6 6:1. Był to pierwszy pojedynek Polki w Sydney i piąte zwycięstwo nad Amerykanką w historii ich konfrontacji.

Pierwsza partia dzisiejszego meczu to gra falami obu zawodniczek. Pierwsza na fali wznoszącej była Amerykanka, która wyszła na prowadzenie 3:0 dzięki mocnej oraz agresywnej grze i zepchnięciu Polki do głębokiej defensywy. McHale miała nawet szansę na podwójne przełamanie Polki. Ale jej nie wykorzystała i od tej pory lepiej prezentowała się  Radwańska. Krakowianka wygrała cztery gemy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 4:3. Od tego momentu gra się wyrównała i każda z zawodniczek wygrywała swe gemy serwisowe do stanu 6:6. O losach pierwszej partii miał rozstrzygnąć tie-break. “Dogrywka” była zacięta tylko na początku. Przy stanie 1:0 McHale wygrała pierwszy i, jak sie okazało, ostatni punkt w tie breaku. Trwający blisko godzinę set po jednostronnej “dogrywce” padł łupem krakowianki.

Druga partia miała przebieg zupełnie odmienny od pierwszej. Agnieszka Radwańska bardzo szybko podwójnie przełamała McHale i wyszła na prowadzenie 4:0. W piątym gemie mecz został przerwany na kilka minut ze względu na opady deszczu jakie zawitały do Sydney. Po przerwie obraz gry na korcie nie uległ zmianie. Co prawda McHale wygrała gema przy swoim podaniu na 4:1, ale kolejne dwa padły łupem Radwańskiej. I to Polka po blisko dwóch godzinach walki, wykorzystując trzecią piłkę meczową, odniosła piąte zwycięstwo nad Amerykanką Christine McHale i cieszyła się z awansu do ćwierćfinału Apia International Sydney 2017.

Przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w jutrzejszym meczu o półfinał będzie Ying – Ying Duan. Chińska kwalifikantka w meczu drugiej rundy niespodziewanie pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe. Polka i Chinka ostatnio spotkały się przed tygodniem w meczu pierwszej rundy w Shenzen. Górą tam była Polka, ale musiała bronić piłek meczowych. Spotkanie zaplanowane jest nie przed godziną 8:30 polskiego czasu na korcie centralnym.

Apia International Sydney, Australia, WTA Premier (pula nagród: 710,900 $)

Agnieszka Radwańska (Polska,2) – Christine McHale (USA,Q) 7:6 (1) 6:1