Strona główna Tenis WTA Sydney: Giorgi za silna dla Agnieszki Radwańskiej. Polka kończy przygodę na...

WTA Sydney: Giorgi za silna dla Agnieszki Radwańskiej. Polka kończy przygodę na ćwierćfinale

0
Foto: zimbio.com

Agnieszka Radwańska uległa Camili Giorgi w meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA Premier na kortach w Sydney. 

Tegoroczny turnieju w Sydney to dla najlepszej polskiej tenisistki czas spotkań rewanżowych. W meczu pierwszej rundy krakowianka zrewanżowała się Johannie Koncie za porażkę w ubiegłorocznym finale w Sydney. W meczu drugiej rundy Polka okazała się lepsza od Catherine Bellis, której uległa w zeszłym roku w Dubaju. Mecz ćwierćfinałowy był rewanżem za porażkę w 2015 roku w półfinale turnieju w Katowicach.

Czwartkowy pojedynek był niestety spotkaniem jednostronnym. Grająca agresywnie i skutecznie Włoszka nie pozwoliła Polce na zbyt wiele. Giorgi skutecznie wykorzystywała wszelkie nadarzające się okazję i pierwszą partię wygrała oddając rywalce jedynie jednego gema.

Początek drugiego seta to problemy Giorgi, która grała bardzo nerwowo. Sprawiło to, że Polka najpierw wyszła na prowadzenie 2:1, a po chwili miała szansę by powiększyć przewagę. Jednak Włoszka zdołała opanować nerwy i skutecznymi zagraniami przejęła inicjatywę. Od stanu 2:1 Radwańska nie wygrała już ani jednego gema i wyrzucając piłkę z forhandu przy drugiej piłce meczowej zakończyła spotkanie.

Sydney International, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
ćwierćfinał gry pojedynczej:
Camila Giorgi (Włochy, Q) – Agnieszka Radwańska (Polska) 6:1, 6:2

Komentarze