WTA Tashkent: Kawa gra dalej!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:11
23 wrz 2019, 12:26

Katarzyna Kawa udanie rozpoczęła swój udział w turnieju WTA w Uzbekistanie. Pokonała w I rundzie Witaliję Djaczenko 7:5, 6:3. Spotkanie nie było jednak łatwą przeprawą.

Początek meczu przebiegał ze wskazaniem na 26-letnią tenisistkę z Krynicy-Zdroju. Przełamała rywalkę w trzecim gemie, by w piątym ponownie dokonać tej sztuki. Rywalka wróciła jednak do gry, doprowadzając do stanu 5:5. Serwis zawodniczek nie był dzisiaj z pewnością ich mocną stroną. Łącznie w secie doszło do aż 7 przełamań. O jedno lepsza okazała się Polka, która przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim secie sytuacja z utratą własnego serwisu nie uległa zmianie. Doszło do kolejnych 6 przełamań – w tym 4 na korzyść Kawy. Po godzinie i 27 minutach gry Polka mogła cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju.

W II rundzie nasza tenisistka zmierzy się z lepszą z pary: Jasmine Paolini – (5) Kristyna Pliskova.