WTA Taszkent: Polki górą w pierwszych starciach

26 wrz 2015, 11:06

Katarzyna Piter i Paula Kania wygrały swoje pierwsze mecze w kwalifikacjach do imprezy WTA rozgrywanej w Taszkencie. Obie Polki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby cieszyć się z awansu do drabinki głównej.

Pierwsza swój mecz zakończyła Piter, która pokonała najsłynniejszą reprezentantkę gospodarzy Akgul Amanmuradovą (kiedyś 50. na listach WTA). Uzbeczka najlepsze czasy ma już chyba jednak za sobą i w dzisiejszym spotkaniu była tylko tłem dla poznanianki. Rozstawiona z numerem siódmym Piter wygrała 6:2, 7:5 tylko raz tracąc własne podanie, w ciągu całego spotkania. Sama wykorzystała za to cztery z dziewięciu szans na breaka, dzięki czemu zanotowała bezdyskusyjne zwycięstwo. W meczu o awans zmierzy się z lepszą z pary: Anett Kontaveit- Lidziya Marozava.

Paula Kania, również w dwóch setach uporała się ze znaną gruzińską deblistką Oksaną Kalashnikovą. 25-letnia Gruzinka nie była dla zawodniczki z Sosnowca równorzędną przeciwniczką. W całym meczu ugrała ledwie trzy gemy, przegrywając ostatecznie 2:6, 1:6. Teraz Paulę czeka mecz z o wiele groźniejszą Maryną Zanevską z Ukrainy. Polka w dotychczasowych trzech starciach z Ukrainką nie wygrała nawet seta.

Udział w turnieju głównym Taszkent Open ma zapewniony Urszula Radwańska. Paula Kania i Katarzyna Piter wystąpią też w grze podwójnej. Drabinek jeszcze nie rozlosowano.

Taszkent Open 2015, WTA International (pula nagród: 250.000 $), mecz pierwszej rundy kwalifikacji kobiet:

Katarzyna Piter, Polska [7]- Akgul Amanmuradova, Uzbekistan 6:2, 7:5

Paula Kania, Polska [4]- Oksana Kalashnikova, Gruzja 6:2, 6:1