WTA Taszkent: Urszula Radwańska już za burtą

29 wrz 2015, 10:40

Niestety, niedługo trwała przygoda Urszuli Radwańskiej z Uzbekistanem. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Taszkencie młodsza z sióstr przegrała z Rosjanką Jewgieniją Rodiną, 2:6, 4:6.

Niestety, spotkanie nie należało do emocjonujących. Krakowianka już w swoim pierwszym gemie serwisowym została przełamana. Po chwili Radwańska jeszcze wlała nadzieję w serca kibiców odłamując Rosjankę, ale kolejne gemy to już dominacja Rodiny, która jeszcze dwukrotnie przełamała Polkę i wygrała 6:2.

Druga odsłona to już bardziej wyrównana gra, choć Polka ponownie rozpoczęła od stanu 0:2. Kolejny gem identycznie jak w pierwszym secie padł łupem Radwańskiej, która dała cień nadziei. Niestety, ponownie jak kilkanaście minut wcześniej krakowianka nie utrzymała na dłużej dobrej dyspozycji i dała się przełamać na 3:1. Taka przewaga Rodiny utrzymała się już do końca i to Rosjanka mogła się cieszyć z końcowego triumfu wygrywając 6:2, 6:4.

Taszkent Open 2015, WTA International (pula nagród: 250.000 $), mecz pierwszej rundy gry kobiet:

Urszula Radwańska, Polska – Jewgienija Rodina, Rosja 2:6, 4:6