WTA Tianjin: Linette idzie za ciosem

Aktualizacja: 11 paź 2016, 18:22
11 paź 2016, 12:04

Po wygranym pierwszym meczu w turnieju debla, dzisiaj przyszła kolej na rozpoczęcie przez Magdę Linette rywalizacji w singlu. W rozegranym dziś rano pojedynku pierwszej rundy poznanianka pokonała kwalifikantkę z Serbii, Ninę Stojanovic 7:6(6), 6:0.

Drugi turniej w Chinach Magda Linette rozpoczęła od meczu z reprezentantką Serbii. Mimo że Polkę oraz zawodniczki z Bałkanów dzieli blisko sto miejsc w rankingu, to pojedynek był zacięty. Pierwsza partia pełna przełamań, raz z jednej raz z drugiej strony, trwała blisko 1,5 godziny. Do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. którego na swą korzyść zakończyła Polka.

Przegrana po tak zaciętej grze partia oraz niewykorzystanie piłki setowej podziałało na Serbkę w sposób negatywny. Drugi set zakończył się po blisko 20 minutach gry i to Linette zameldowała się w drugiej rundzie.

Awansując do tej fazy turnieju, Polka obroniła punkty za zeszłoroczny start w Tianjin.

Przeciwniczką polskiej rakiety numer dwa w kolejnej rundzie będzie Alison Riske. Amerykanka w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z numerem “4” Timea Babos.

Tianjin Open, Tianjin, WTA  (pula nagród: 500 000 $), mecze pierwszej rundy gry pojedyńczej:

Magda Linette, Polska –  Nina Stojanovic, [Q]. Serbia7:6 (6), 6:0