WTA Tiencin: Agnieszka Radwańska nokautuje i awansuje do drugiej rundy

13 paź 2015, 12:31

Agnieszka Radwańska pokonała 6:1, 6:0 Ukrainkę Olgę Sawczuk w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA w chińskim Tiencinie.

Obie tenisistki mierzyły się ze sobą już dwukrotnie, oba spotkania bez straty seta wygrała Polka. Ostatni raz grały ze sobą w amerykańskim Stanford 5 lat temu.

Spotkanie nie miało większej historii. Jedynego gema Ukrainka zdobyła przy stanie 0:2 w pierwszym secie.

W Tiencinie świetnie idzie nie tylko Agnieszce Radwańskiej. Dziś zwycięstwo odniosła jej siostra Urszula. Wczoraj natomiast swój mecz wygrała Magda Linette.

Rywalką Radwańskiej w 1/8 finału będzie Chinka Qiang Wang. Polka wciąż walczy o udział w turnieju WTA Finals w Singapurze. Dziś w Tiencinie porażkę poniosła jedna z najgroźniejszych rywalek Polki w kontekście awansu do tej imprezy, Flavia Pennetta. To jeszcze bardziej przybliża Radwańską do awansu do turnieju w Singapurze.

Tianjin Open, Tianjin, (pula nagród: $500,000) 1. runda gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska – Olga Sawczuk, Ukraina 6:1, 6:0