WTA Tiencin: Radwańska awansowała do półfinału

16 paź 2015, 13:32

Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Jelizawietę Kuliczkową w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA w chińskim Tiencinie. Polka jest coraz bliżej awansu do turnieju kończącego sezon w Singapurze.

Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Radwańska w Tiencinie wygrała przed dzisiejszym meczem dwa spotkania: z Ukrainką Olgą Sawczuk 6:1, 6:0 i z Chinką Qiang Wang 6:1, 6:1. Kuliczkowa pokonała Patricię-Marię Tig z Rumunii i swoją rodaczkę Jewgieniję Rodinę.

W pierwszym secie Kuliczkowa postawiła Radwańskiej zacięty opór. Jej potężne uderzenia z głębi kortu raz po raz zaskakiwały Polkę. Rosjanka miała wielką szansę na wygranie tej partii, ale przy stanie 5:3 zaczęła popełniać więcej błędów, a swoją dobrą grę dołożyła Radwańska. W efekcie doszło do tiebreaka, w którym Polka zwyciężyła do 3. Drugi set to już wyraźna przewaga Radwańskiej, która dwukrotnie przełamała serwis rywalki i wygrała tę partię do 2.

W walce o finał Polka zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą. Obie mają szanse na udział w turnieju WTA Finals w Singapurze. Bliżej awansu jest Polka, która potrzebuje wygrać turniej w Tiencinie, aby zapewnić sobie grę w Singapurze.

Tianjin Open, Tianjin, (pula nagród: $500,000) ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [2] – Jelizawieta Kuliczkowa, Rosja  7:6, 6:2