WTA Tiencin: Urszula Radwańska bez problemów awansuje do kolejnej fazy turnieju

Aktualizacja: 14 paź 2015, 12:38
13 paź 2015, 12:22

Urszula Radwańska pokonała 6:4, 6:0 Ukrainkę Nadię Kiczenok w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA w chińskim Tiencinie.

Do dziś, obie tenisistki spotkały się tylko raz. Podczas turnieju w Doha lepsza była Radwańska, która wygrała bez straty seta.

Mecz lepiej zaczął się dla Ukrainki, która jako pierwsza przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Polka szybko jednak odrobiła straty i do końca seta trwała wyrównana walka. W końcówce jednak to Radwańska okazała się skuteczniejsza i wygrała premierową odsłonę 6:4. Kiczenok nie zdołała się otrząsnąć po porażce w pierwszej partii i w drugiej nie podjęła walki. Nie zdołała wygrać już ani jednego gema.

W 1/8 finału rywalką Urszuli będzie Kristina Mladenovic. W Tiencinie Francuzka jest rozstawiona z numerem piątym.

Tianjin Open, Tianjin, (pula nagród: $500,000) 1. runda gry pojedynczej kobiet:

Urszula Radwańska, Polska – Nadia Kiczenok, Ukraina 6:4, 6:0