WTA Tiencin: Wielki triumf Agnieszki Radwańskiej!!!

18 paź 2015, 09:22

Agnieszka Radwańska po kapitalnej grze w finale przeciwko Dance Kovinic jak i w całym turnieju zwyciężyła rozgrywki WTA w chińskim Tiencinie! W finale krakowianka uporała się z czarnogórką wygrywając 6:1, 6:2 i zapewniła sobie już awans do turnieju finałowego w Singapurze!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Radwańskiej, która wygrała pierwsze podanie. Po chwili Kovinic wyrównała stan pojedynku po najdłuższym gemie w całym secie. To było jednak wszystko na co było stać w dniu dzisiejszym rywalkę. Kolejne pięć podań to popis krakowianki, która przegrała tylko siedem piłek i rozniosła czarnogórkę 6:1!

Druga odsłona to praktycznie kopia pierwszego seta. Radwańska również rozpoczeła od prowadzenie przegrywając kolejno podanie Kovinic. Kolejne trzy gemy to ponownie popis krakowianki, która wyszła na bezpieczne prowadzenie 4:1. 75. w rankingu WTA rywalka zdołała jeszcze na chwilę wrócić do gry i wygrała swoje podanie, ale to Radwańska wygrała dwa kolejne gemy i rozbiła Kovinic 6:1, 6:2 zdobywając tym samym swój 16. tytuł rangi WTA i zapewniając sobie tym samym udział w WTA Finals w Singapurze!

Tiencin Open, WTA International (pula nagród: 500 tys.$), finał gry pojedynczej kobiet:

Danka Kovinic, Czarnogóra – Agnieszka Radwańska, Polska [2] 1:6, 2:6