WTA Tokio: Karolina Pliskova nie dała szans Polce. Magda Linette poza turniejem

20 wrz 2017, 10:24

Magda Linette uległa Karolinie Pliskovej w meczu II rundy Pan Pacific Open w Tokio. Tym samym polska tenisistka nie obroniła punktów za zeszłoroczny występ, kiedy doszła do ćwierćfinału rywalizacji.

Polka i Czeszka w środę spotkały się drugi raz w ciągu miesiąca. Poprzednie starcie Linette i Pliskovej miało miejsce w meczu I rundy US Open i zakończyło się wygraną byłej liderki rankingu WTA 6:2 6:1.

Środowy pojedynek miał podobny przebieg do tego rozegranego przed niespełna miesiącem na Artur Ash Stadium w Nowym Jorku. Rozstawiona w Tokio z numerem drugim Czeszka szybko przełamała Polkę i sukcesywnie zwiększła swą przewagę nad poznanianką. Linette wygrała dwa gemy przy swoim podaniu, ale przy stanie 2:5 Czeszka wykorzystała drugą piłkę setową i po nieco ponad pół godzinie walki zakończyła pierwszą partię meczu.

Drugi set rozpoczął się bliźniaczo podobnie do partii pierwszej. Linette szybko straciła swe podanie i pozwoliła uciec doskonale dysponowanej przeciwniczce. Co prawda Polka zdołała ugrać jednego gema w drugiej partii. Jednak to było wszystko, na co było tego dnia stać sklasyfikowaną pod koniec pierwszej setki rankingu WTA Polkę. Po 61 minutach, wykorzystując pierwszą piłkę meczową, Pliskova zakończyła mecz.

Kolejnym azjatyckim przystankiem Linette będzie Wuhan. Do rywalizacji poznanianka przystąpi podobnie jak w Tokio, od eliminacji.