WTA Tokio: Magda Linette już w półfinale!

18 wrz 2015, 11:02

Magda Linette po fantastycznym spotkaniu awansowała już do półfinału turnieju WTA w Tokio. Poznanianka w pojedynku ćwierćfinałowym okazała się lepsza od Tajki Su-Wei Hsieh!

Linette dobrze rozpoczęła spotkanie bo od prowadzenia 1:0, ale już ten gem zwiastował trudne spotkanie. Przypuszczenia szybko okazały się trafne bo rywalka szybko wygrała dwa kolejne gemy i wyszła na prowadzenie. Poznanianka nie zamierzała jednak się poddawać i odrobiła stratę podania wychodząc na prowadzenie 4:2. W kolejnych gemach utrzymała swoją przewagę dokładając jeszcze jedno przełamanie i wygrywając seta do trzech.

Druga odsłona to koncert gry Poznanianki. Linette rozpoczęła od szybkiego 3:0 i kontrolowała przebieg gry. Do końca seta, a jak się później okazało meczu obie zawodniczki wygrały swoje podania, ale to wypracowana przewaga na początku odsłony przez młodą Polkę wystarczyła do końcowego triumfu. Linette wygrała 6:3, 6:3, a w walce o finał zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Christina McHale – Saisai Zheng.

Japan Women’s Open Tennis (pula nagród: $250,000), mecz 1/4 finału gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette  –  Su-Wei Hsieh  6:3, 6:3