WTA Tokio: Magda Linette lepsza od ćwierćfinalistki Roland Garros!

22 wrz 2016, 11:55

Magda Linette odniosła jedno z największych o ile nie największe zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze! Poznanianka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach w Tokio, pokonując ćwierćfinalistkę tegorocznego Roland Garros, Julię Putincewą 4:6, 6:3, 7:5!

Było to piąte zwycięstwo z rzędu 24-latki, która do japońskiego turnieju awansowała poprzez 3-rundowe kwalifikacje. Dzisiejsze spotkanie z 38. rakietą świata było bardzo zacięte. Linette wybroniła dwa meczbole i koniec końców mogła się cieszyć z wielkiego sukcesu.

Pierwsza odsłona to partia niewykorzystanych szans. Początek był dobry dla Polki, która dość pewnie wygrywała swoje podania, ale mógł być jeszcze lepszy bowiem w pierwszych dwóch gemach serwisowych Putincewej poznanianka miała aż cztery break pointy! Niestety żadnego nie wykorzystała i kosztowało ją to bardzo drogo. Dała się przełamać przy stanie 4:4, następnie reprezentantka Kazachstanu pewnie wygrała swoje podanie i całego seta 6:4.

Druga odsłona to jeszcze lepsza gra 24-latki, ale równie dobra rywalki. Zarówno Linette, jak i Putincewa do stanu 4:3 kapitalnie serwowały, nie dając nawet jednej szansy na przełamanie własnego serwisu co w grze kobiet jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Na szczęście tym razem karta się odwróciła i to Polka w najważniejszym momencie seta zachowała więcej zimnej krwi, przełamała rywalkę, wygrał swoje podanie i całą odsłonę 6:3.

Decydujący set to już typowy kobiecy tenis, diametralnie różniący się od tego, który zobaczyliśmy w pierwszych dwóch odsłonach. Aż 7(!) strat serwisów, w tym aż 5 w ostatnich 7 gemach meczu. Takie tenisowe szaleństwo lepiej jednak służyło Linette, która najpierw wyszła ogromną ręką ze stanu 3:5, broniąc w dziewiątym gemie dwie piłki meczowe, następnie doprowadziła do remisu 5:5, by po chwili przełamać rywalkę. Wówczas pozostało tylko i aż wygrać swoje podanie. To udało się zrobić o dziwo bez większego problemu i to poznanianka mogła się cieszyć z ogromnego sukcesu.

W walce o półfinał Magda Linette zmierzy się z Karoliną Wozniacki, która po równie dramatycznym meczu okazała się lepsza od Hiszpanki, Carli Suarez-Navarro.

Toray Pan Paciffic Open, Tokio, Japonia, WTA Premier (pula nagród: 1 mln $), mecz 2. rundy gry pojedynczej kobiet:

Julia Putincewa, Kazachstan – Magda Linette, Polska 6:4, 3:6, 5:7