WTA Tokio: Życiowy sukces Magdy Linette, a może być jeszcze lepiej!

19 wrz 2015, 10:34

Magda Linette pokonała Amerykankę Christiną McHale 3:6, 6:4, 6:3 i awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Tokio z pulą nagród 250 tysięcy dolarów. Jest to największy sukces w dotychczasowej karierze tenisistki pochodzącej z Poznania.

Półfinałowe spotkanie z McHale było długie i bardzo zacięte, ale miejmy nadzieję, że nie będzie miało to wpływu na postawę Polki w finale. Linette dała się przełamać w drugim gemie pierwszego seta i jak się później okazało był to kluczowy moment tej partii, którą wygrała Amerykanka.

Drugi set również nie rozpoczął się najlepiej dla 23-letniej Polki, gdyż została przełamana już w pierwszym gemie. Jednak później było już tylko lepiej. Linette wygrała kolejne cztery gemy i ostatecznie również seta 6:4.

Początek decydującej partii był bardzo wyrównany i po czterech gemach wynik był remisowy (2:2). Christina McHale grała bardzo mądrze w tym okresie spotkania, nie ryzykując przy swoich zagraniach. Linette w kolejnym gemie popełniła kilka niewymuszonych błędów i przegrała go przy swoim serwisie. W drugiej części seta Polka powróciła do swojej dobrej gry i wygrała kolejne cztery gemy z rzędu, co dało jej triumf w całym spotkaniu.

W finale Japan Women’s Open Tennis Magda Linette zagra z Yaniną Wickmayer, która w półfinale pokonała Chorwatkę Ajlę Tomljanović.

Japan Women’s Open Tennis, Tokio, WTA International (pula nagród: 250 tys. $), spotkania 1/2 finału gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) – Christina McHale (USA) [6] 3:6, 6:4, 6:3

Yanina Wickmayer (Belgia) – Ajla Tomljanovic (Chorwacja) [7] 7:5, 6:2