WTA Toronto: Iga Świątek wygrywa w pierwszej rundzie eliminacji!

4 sie 2019, 00:59

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Shelby Rogers 6:4, 7:5 i awansowała do decydującej fazy eliminacji turnieju Rogers Cup. Reprezentantka Polski nie miała z pewnością łatwej przeprawy, ale pokazała na korcie sporo dobrej gry. Spotkanie trwało godzinę i trzydzieści siedem minut.

W pierwszym secie Polka przegrała własny serwis (piąty gem) i musiała gonić wynik. Udało się jednak szybko wyrównać, dzięki ekspresowemu przełamaniu powrotnemu. W 10 gemie ponownie wygrała zagrywkę rywalki, wykorzystując czwartą piłkę setową. Sześćdziesiąta szósta rakieta świata przechyliła losy pierwszego seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie meczu Świątek prowadziła 4:1. Wtedy do gry powróciła Shelby Rogers. Amerykanka wygrała trzy kolejne gemy, strasząc Polkę również w dziewiątym odcinku seta. Na szczęście, pomimo dwóch break pointów, nie doszło do przełamania. Nastąpiło ono dopiero w 12 gemie. Reprezentantka Polski do 0 wygrała serwis rywalki. Dzięki temu mogła cieszyć się z wygranej i awansu do decydującej fazy eliminacji.

W finale eliminacji Świątek spotka się w niedzielę z Brytyjką Heather Watson – 107 zawodniczką rankingu WTA.