WTA Toronto: Radwańska lepsza od Coco Vandeweghe w pierwszej rundzie

8 sie 2017, 23:21

Agnieszka Radwańska wygrała z amerykańską tenisistką Coco Vandeweghe 6:3, 6:2. Polka awansowała do II rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanym na kortach w Toronto.

28-latka w ostatnich tygodniach miała bardzo burzliwy, ale szczęśliwy okres. Polka miała na głowie ślub z weselem oraz wydanie książki. Nie przeszkodziło jej to jednak w utrzymaniu formy. Radwańska w szóstym starciu z Coco Vandeweghe odniosła piąte zwycięstwo. Tenisistka z Krakowa z każdym gemem grała coraz lepiej, ostatecznie wygrywając pierwszego seta 6:3 po drugiej piłce setowej. Chaotyczna Amerykanka nie sprostała lepszej przeciwniczce również w drugim secie. Proste błędy oraz niewykorzystane break-pointy sprawiły, że Radwańska pewnie pokonała rywalkę 6:2. W II rundzie krakowianka zmierzy się z Timeą Babos z Węgier lub Kanadyjką Bianką Andreescu.