WTA Toronto: Woźniacka nie daje szans Radwańskiej

10 sie 2017, 23:05

Agnieszka Radwańska poniosła srogą porażkę z Karoliną Woźniacką 3:6, 1:6. Polska nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Toronto.

Dunka polskiego pochodzenia pozwoliła krakowiance wyrwać jedynie cztery gemy. W trzecim gemie pierwszego seta Woźniacka przegrała swój serwis popełniając trzy niewymuszone błędy. Dobrze znane Polce rywalka rozpędzała się jednak z każdą minutą i po kilku przełamaniach wygrała seta 3:6. Drugi set to popis gry Woźniackiej i nieudolna obrona 28-latki. Polka potrafiła odeprzeć kilka break-pointów, ale ostatecznie zdobyła w secie zaledwie jednego gema.

Woźniacka wygrała już jedenasty mecz z Radwańską. W tej chwili bilans bezpośrednich pojedynków wynosi 11-7 na korzyść Dunki, która w ćwierćfinale zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą.