WTA w Adelajdzie. Linette miała cztery piłki meczowe, ale połamała rakietę i odpadła

9 sty 2024, 11:31

Pomimo czterech piłek meczowych, Magda Linette nie będzie miło wspominać pierwszego spotkania turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polka przegrała po zaciętym starciu w trzech setach z Jekateriną Aleksandrową i odpadła z dalszej rywalizacji.

Linette przegrała “wygrany” mecz

Pierwszy set niemal od początku układał się po myśli Polki. Co prawda już w pierwszym gemie dała się przełamać, ale później dwukrotnie odwdzięczyła się Rosjance tym samym. W ósmym gemie po raz trzeci wygrała przy serwisie Aleksandrowej, dzięki czemu dość gładko wygrała tę partię 6:3.

Niemal przez całego drugiego seta gra była bardzo wyrównana. Linette doprowadziła do tie-breaka, w którym miała aż cztery piłki meczowe. Żadnej z nich nie wykorzystała, z czego skorzystała Aleksandrowa i przy wyniku 10:8 doprowadziła w tym starciu do remisu.

W trzecim secie polska tenisistka straciła koncentrację w kluczowym momencie. Po skutecznej grze prowadziła 5:3 i miała spory komfort. Niestety, przegrała cztery kolejne gemy i seta 5:7, w konsekwencji czego uległa w całym pojedynku i odpadła z turnieju. Ze złości połamała nawet rakietę.

Magda Linette (24. WTA) – Jekaterina Aleksandrowa (21. WTA) 6:3, (8)6:7, 5:7

To drugi noworoczny turniej, w którym Magda Linette odpada na tak wczesnym etapie. W ostatni czwartek Polka pożegnała się ze zmaganiami w Brisbane, przegrywając w drugiej rundzie 4:6, 2:6 z Darią Kasatkiną.

WTA Hobart: Z piekła do nieba! Fręch odwróciła losy pojedynku