WTA w Bad Homburg. Rosolska i Kiczenok odpadły w ćwierćfinale debla

29 cze 2023, 21:46

Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok nie zagrają w półfinale turnieju w niemieckim Bad Homburg. W czwartek lepsze od Polki i Ukrainki okazały się Białorusinka Lidia Morozowa i Brazylijka Ingrid Gamarra Martin.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Alicja Rosolska kończy przygodę w Bad Homburg

Ćwierćfinałowe spotkanie z udziałem Alicji Rosolskiej i Nadii Kiczenok rozpoczęło się już o godzinie 12:00. Z powodu obfitych opadów deszczu, które przeszły nad Hesją, mecz musiał zostać przerwany. Ponownie tenisistki pojawiły się na korcie dopiero po godzinie 16. Spotkanie nie ułożyły się jednak po myśli Polki i Ukrainki.

Rosolska i Kiczenok zaczęły dobrze i były o włos przełamania rywalek na 3:2. Polsko-ukraiński duet nie potrafił jednak wykorzystać dwóch break-pointów. Zemściło się to pod koniec pierwszego seta. W kluczowym gemie Rosolska i Kiczenok straciły podanie i przegrały 5:7.

Drugą partię Polka i Ukrainka rozpoczęły znacznie lepiej. Udało im się uzyskać przewagę i przełamać rywalki na 2:1. Dwukrotnie nie potrafiły utrzymać jednak własnego serwisu. Ostatecznie do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepszy okazał się duet Lidia Mrozowa – Ingrid Gamarra Martin, który wygrał 2:7.

W półfinale Białorusinka i Brazylijska zmierzą się z Estonką Ingrid Neel i Tajwanką Fang-Hsien Wu. Te w ćwierćfinale pokonały Amerykanki Sophie Chang i Angelę Kulikov.