Strona główna Tenis WTA w Bogocie: Magda Linette pokonana!

WTA w Bogocie: Magda Linette pokonana!

0
fot. zimbio.com
Magda Linette na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w Bogocie. Polka przegrała z Australijką Astrą Sharmą.

Na otwarcie meczu Linette oddała podanie wyrzucając forhend. Polka wolno wchodziła w uderzenie, była ospała i mało precyzyjna, popełniała dużo błędów. Tymczasem Sharma prezentowała agresywny tenis, krótsze odegrania poznanianki wykorzystywała do błyskawicznego przejścia do ofensywy. Australijka świetnie prezentowała się na linii końcowej i imponowała sprytem przy siatce. Linette nie potrafiła skruszyć oporu skutecznej w ataku i solidnej w obronie rywalki. Sharma do końca utrzymała przewagę przełamania. Set dobiegł końca, gdy w 10. gemie Polka wyrzuciła bekhend.

Bardzo dobry serwis (szybki, ale i precyzyjny, ze zmianami kierunków) oraz głęboki forhend pozwalały Sharmie dominować na korcie. Australijka popełniała mało błędów, także wówczas, gdy dochodziło do dłuższych wymian. Na otwarcie II partii Linette oddała podanie pakując forhend w siatkę. Polka wciąż była zbyt pasywna, jej zagrania nie wyrządzały większej krzywdy rywalce. W siódmym gemie poznanianka obroniła break pointa krosem forhendowym i to dodało jej śmiałości. Grała odważniej, ale brak zdecydowania przez większość meczu przesądził o jej porażce. Sharma  nie obniżyła swojego poziomu i do końca ze spokojem zadawała ciosy. Mecz zakończył wyrzucony przez Linette forhend w dziewiątym gemie.

W ciągu 73 minut Sharma zaserwowała sześć asów i zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Linette nie miała ani jednego break pointa. Tylko w dwóch serwisowych gemach Australijki doszło do gry na przewagi, w najdłuższym w całym meczu szóstym pierwszej partii (16 punktów) i ósmym drugiego seta. Sharma posłała 18 kończących uderzeń i popełniła 17 niewymuszonych błędów. Linette miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

II runda gry pojedynczej:

Astra Sharma (Australia) – Magda Linette (Polska, 8) 6:4, 6:3

Komentarze