WTA w Bogocie: Magda Linette w kolejnej rundzie!

10 kwi 2019, 06:36

Magda Linette wygrała z Alioną Bolsovą Zadoinov 2:1 w pierwszej rundzie turnieju WTA w Bogocie.

Polka dobrze rozpoczęła wtorkowe spotkanie i pewnie wygrała gem otwarcia oddając swojej rywalce tylko jeden punkt. W kolejnej partii, nasza zawodniczka miała szansę na przełamanie, ale po długiej batalii Hiszpance o mołdawskich korzeniach ostatecznie udało się doprowadzić do remisu. Chwilę później, role się odwróciły i to poznanianka straciła swoje podanie.

Od tego czasu, obie tenisistki bez większych problemów wygrywały swoje serwisy. Taki stan utrzymywał się do wyniku 2:4. Wówczas, Linette ponownie nie utrzymała swojego podania, co pozwoliło Bolsovej Zadoinov uzyskać prowadzenie 5:2. Krótko po tym, 21-latka zamknęła natomiast pierwszego seta przekonującym zwycięstwem.

Polka kiepsko rozpoczęła także drugi set, w którym od razu straciła swój serwis, a następnie pomimo trzech szans na przełamanie nie zdołała ograć rywalki. W dwóch kolejnych gemach nasza reprezentantka wzięła się jednak w garść i tracąc tylko jeden punkt doprowadziła do remisu 2:2. Niestety, w następnej partii, po bardzo zaciętej walce, znów lepsza okazała się młodsza z tenisistek wychodząc na prowadzenie 3:2.

W trzech kolejnych partiach obie zawodniczki nie straciły serwisu, co pozwoliło Bolsovej Zadoinov podawać na zwycięstwo w całym meczu. Linette nie zamierzała jednak się poddać i triumfując do 30. doprowadziła do wyrównania 5:5. Krótko po tym, Polka obroniła aż cztery break pointy, ale przy piątej próbie rywalka dopięła swego i wyszła na prowadzenie 6:5.

Nasza reprezentantka znów jednak pokazała, że walczy do końca i ponownie odrobiła stratę przełamania doprowadzając do tie breaka. W nim, choć Hiszpanka wygrywała już 5:3 lepsza okazała się Linette wygrywając cztery piłki z rzędu i doprowadzając w meczu do remisu 1:1.

Trzeci set okazał się popisem poznanianki, która po trzech pierwszych gemach miała na koncie już dwa przełamania i wygrywała 3:0. Chwilę później, Polka mogła natomiast cieszyć się z triumfu 6:0. Łącznie, w finałowej partii, 27-latka oddała swojej oponentce tylko pięć punktów kompletnie rozbijając Hiszpankę i zamykając mecz zwycięstwem 2:1.

Magda Linette (Polska) – Aliona Bolsova Zadoinov (Hiszpania) 2:6, 7:6, 6:0