WTA w Budapeszcie. Katarzyna Piter wygrywa turniej deblowy!

23 lip 2023, 21:34

Katarzyna Piter i Fanny Stollar wygrały w trzech setach z Jessie Aney i Anną Siskovą w finale turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Dla polskiej tenisistki jest to pierwszy od ponad 10 lat tytuł w zawodowej karierze.

Droga Piter i Stollar do finału

Katarzyna Piter i Fanny Stollar w znakomitym stylu rozpoczęły turniej w Budapeszcie. W pierwszej rundzie wygrały z faworyzowanym duetem Timea Babos/Alexandra Panova 6:4, 7:5. W drugim starciu miały sporo szczęścia – rywalki, którymi były Miriam Kolodziejova/Jesika Maleckova kreczowały przy prowadzeniu 7:6, 5:4.

W półfinale polsko-węgierski duet również nie miał łatwego zadania w starciu z Nadią Podorską i Kamillą Rachimową. Pomimo problemów, Piter i Stollar triumfowały 7:6(3), 7:6(5) i awansowały do finału.

Piter triumfuje w Budapeszcie

W decydującej rywalizacji ich przeciwniczkami były Amerykanka Jessie Aney i Czeszka Anna Siskova. W pierwszym secie Polka i Węgierka aż cztery razy wygrywały przy serwisie rywalek, dzięki czemu pewnie wygrały 6:2. Druga partia była bardziej zacięta i zakończyła się zwycięstwem amerykańsko-czeskiego duetu 6:4.

Cztery pierwsze piłki decydującej partii również kończyły się przełamaniami. Potem jednak Piter i Stollar weszły na optymalny poziom i punktowały rywalki i wygrały 10:4, a także całe spotkanie.

Katarzyna Piter/Fanny Stollar vs Jessie Aney/Anna Siskova 6:2, 4:6, 10:4

Dla Katarzyny Piter to pierwsze turniejowe zwycięstwo od 2013 roku. Wówczas, grając w parze z Kristiną Mladenović, wygrała w finale turnieju w Palermo z Karoliną i Kristiną Pliskovą 6:1, 5:7, 10:8.