WTA w Dubaju: Fręch postawiła się Rybakinie! Kazaszka wygrywa po trzech setach

Aktualizacja: 21 lut 2024, 17:44
21 lut 2024, 13:29

Magdalena Fręch po heroicznej walce i wielu świetnych zagraniach przegrała (5)6:7, 6:3, 4:6 z Jeleną Rybakiną i odpadła w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju. Pomimo porażki, Polka pokazała się ze znakomitej strony.

Heroiczna Fręch przegrywa z Rybakiną

Już w pierwszym gemie gra była niezwykle zacięta. Rybakina przechyliła go na swoją korzyść i podobny przebieg miało sześć kolejnych wymian. Fręch przełamała Kazaszkę do stanu 4:3, a chwilę później sama przegrała serwis przy prowadzeniu 5:4. Również 5:4 Polka prowadziła w tie-breaku, ale nie zdołała dowieźć wyniku do końca i przegrała 5:7.

W drugim secie Fręch od początku dyktowała swoje warunki. Polka przełamała Rybakinę i wyszła na prowadzenie 3:0, co jak się później okazało, pozwoliło jej wypracować wystarczającą przewagę. Co prawda w ósmym gemie nie wykorzystała trzech piłek setowych, ale później wykorzystała już pierwszą i wygrała 6:3.

W decydującym secie Fręch znakomicie stawiała się znacznie wyżej notowanej Kazaszce. Nie popełniała błędów przy własnym serwisie, ale jednocześnie nie była w stanie przełamać rywalki. Brzmienny w skutkach był 10. gem – Rybakina przełamała polską tenisistkę i wygrała 6:4.

Magdalena Fręch (53. WTA) – Jelena Rybakina (4. WTA) (5)6:7, 6:3, 4:6

Tym samym Magdalena Fręch żegna się z turniejem w Dubaju na trzeciej rundzie. Mimo porażki, należą się jej wielkie brawa za grę jak równa z równą z czwartą aktualnie zawodniczką świata.

Transmisja Świątek – Switolina (21.02): Gdzie oglądać mecz 3. rundy WTA 1000 w Dubaju?

Źródło:Polski-Sport.pl