WTA w Dubaju: Magdalena Fręch w głównej drabince! Wygrała eliminacje

17 lut 2024, 10:59

Magdalena Fręch po zaciętym spotkaniu wygrała 6:3, 3:6, 6:4 z Julią Putincewą i awansowała do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Dubaju. Dzięki temu w rywalizacji zobaczymy trzy Polki – będą to również Iga Świątek i Magda Linette.

Fręch zagra w WTA 1000 w Dubaju

W pierwszym secie mecz do pewnego momentu był dość wyrównany. W piątym i szóstym gemie obie tenisistki dały się przełamać, a kluczowy dla losów partii okazał się gem ósmy – wówczas Polka wygrała przy serwisie Putincewej, dzięki czemu uzyskała przewagę i chwilę później wygrała 6:3.

Drugi set był nieco bardziej zacięty – wystarczy wspomnieć, że trwał 55 minut. Fręch przegrywała 1:3 i choć po chwili przełamała Putincewą, Kazaszka ponownie wygrała przy serwisie Polki i prowadziła 4:2. W ósmym gemie nasza tenisistka co prawda obroniła trzy piłki setowej, ale w kolejnym tego nie powtórzyła i przegrała 3:6.

W decydującym trzecim secie Magdalena Fręch wrzuciła wyższy bieg w najważniejszym momencie. Przez dziewięć pierwszych gemów żadna z tenisistek nie popełniła błędu, ale w kluczowych akcjach Polka była skuteczniejsza. Przełamała Putincewą i wygrała 6:4.

Magdalena Fręch (52. WTA) – Julia Putincewa (76. WTA) 6:3, 3:6, 6:4

Tym samym Magdalena Fręch dołącza do Igi Świątek i Magdy Linette, które także zagrają w WTA 1000 w Dubaju. Pierwsza z nich zmierzy się w 2. rundzie ze Sloane Stephens lub kwalifikantką, a druga rozpocznie od 1. rundy i starcia z zawodniczką z eliminacji.

Transmisja Świątek – Rybakina (17.02): Gdzie oglądać finał turniej WTA 1000 w Dosze?

Źródło:Polski-Sport.pl