WTA w Guangzhou. Magda Linette poznała finałową rywalkę

22 wrz 2023, 18:10

W piątkowe popołudnie Magda Linette wygrała z Julią Putincewą i awansowała do finału WTA 250 w Guangzhou. Kilka godzin później swój mecz rozegrały Xiyu Wang i Greet Minnen. Chinka bez większych problemów pokonała swoją rywalkę 6:3, 6:4 i w sobotę powalczy z Polką o mistrzowski tytuł.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Magda Linette i Xiyu Wang w finale WTA 250 w Guangzhou

Magda Linette zagra w pierwszym w tym sezonie finale turnieju WTA. Polka od samego początku świetnie spisywała się w chińskim Guangzhou, gdzie najpierw pokonała w trzech setach Brytyjkę Jodie Burrage, po czym w dwóch partiach wyeliminowała Australijkę Darię Saville.

Równie dobrze nasza tenisistka poradziła sobie w dwóch kolejnych spotkaniach. W ćwierćfinale Linette poradziła sobie z Hiszpanką Rebeką Masarovą, natomiast podczas starcia półfinałowego okazała się zawodniczką lepszą od Julii Putincewej. W wielkim finale tenisistka pochodząca z Poznania zmierzy się z Chinką Xiyu Wang. Reprezentantka gospodarzy w piątkowe popołudnie wygrała swój mecz z Greet Minnen.

Pomimo że Wang wystąpi przed własną publicznością, to faworytką starcia będzie nasza tenisistka. Przede wszystkim Linette zajmuje znacznie wyższe miejsce w rankingu WTA, a obie panie dzieli aż 61 lokat. Ponadto Polka już raz pokonała Wang. W ćwierćfinale turnieju Hua Hin 2020 Linette przegrała pierwszego seta 2:6, ale odwróciła losy pojedynki i dwa kolejne partie wygrała 6:3, 6:3.