WTA w Hua Hin. Magda Linette odpada już w 1. rundzie, a była faworytką

Aktualizacja: 29 sty 2024, 17:37
29 sty 2024, 15:42

Rozstawiona z numerem 1. Magda Linette bardzo szybko pożegnała się ze zmaganiami w turnieju WTA 250 w tajskim Hua Hin. Polska tenisistka w trzech setach przegrała z Rosjanką Dianą Shnaider, notując tym samym czwartą porażkę z rzędu.

Dość nieoczekiwana porażka Magdy Linette

Magda Linette przystąpiła do turnieju w Hua Hin po nieszczególnie udanym występie w Australian Open. W ubiegłym roku Polka niespodziewanie dotarła do półfinału, a w tegorocznej edycji przegrała już pierwszy mecz. Miała jednak pecha – przy stanie 2:6, 0:2 z Caroline Woźniacki kreczowała na skutek kontuzji.

W pojedynku z 19-letnią Dianą Shnaider (108. WTA) Linette była faworytką, ale już w pierwszym secie Rosjanka pokazała swoją siłę. Polka dała się przełamać w siódmym gemie, a efektem tego była wygrana partia przez znacznie młodszą tenisistkę 6:4.

W drugim secie Linette w końcu pokazała to, na co ją stać. Nasza zawodniczka nie dała Shnaider większych szans i pewnie triumfowała 6:1. W decydującej partii role się jednak odwróciły – Polka trzykrotnie została przełamana i zasłużenie przegrała 1:6, a przy tym całe spotkanie.

Magda Linette (56. WTA) – Diana Shnaider (108. WTA) 4:6, 6:1, 1:6

Odpadnięcie z turnieju WTA 250 Hua Hin już po pierwszym meczu to nie jedyna zła informacja dla Magdy Linette. W poniedziałkowym zestawieniu światowego rankingu Polka zanotowała spadek aż o 32 pozycje i obecnie plasuje się na 56. miejscu.