WTA w Tokio. Udany powrót Igi Świątek. Polka zagra w ćwierćfinale

27 wrz 2023, 12:17

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Tokio. Polka, która w pierwszej rundzie dostała od organizatorów wolny los, w drugiej serii gier mierzyła się z Maią Hontamą. Wiceliderka światowego rankingu po bardzo wyrównanym pojedynku pokonała Japonkę 6:4, 7:5.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA w Tokio. Iga Świątek zagra z z Weroniką Kudiermietową

Iga Świątek wróciła do tenisowej rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie. Polka ostatni raz na kort wyszła w Stanach Zjednoczonych, gdzie rywalizowała w wielkoszlemowym US Open. Wspomniany turniej zakończyła na 1/8 finału, w związku z czym straciła pozycję liderki rankingu WTA. Wyprzedziła ją Białorusinka Aryna Sabalenka.

W środę Iga Świątek rozpoczęła już pogoń za swoją rywalką. Polka wzięła udział w drugiej rundzie turnieju Toray Pan Pacific Open Tennis 2023. Tam zmierzyła się z Japonką Maią Hontamą. To spotkanie rozpoczęło się dla naszej zawodniczki słabo. Świątek już w pierwszym secie została dwukrotnie przełamana i w pewnym momencie przegrywała już 1:4.

Na szczęście Polka wzięła się w garść i w końcówce seta zdołała odwrócić wynik. Trzy razy z rzędu przełamała Japonkę przy jej serwisie i ostatecznie wygrała tę partię 6:4. Drugi set wyglądał zupełnie inaczej. To Polka szybko wyszła na pewne prowadzenie (5:1 w gemach), ale w końcówce straciła całą swoją przewagę.

Ostatecznie wiceliderce WTA udało się pokonać reprezentantkę gospodarzy. Drugi set zakończył się wynikiem 7:5, a Polka już może przygotowywać się do ćwierćfinałowego pojedynku, w którym zmierzy się z Weroniką Kudiermietową.