WTA Waszyngton: Koniec turnieju dla Igi Świątek

31 lip 2019, 21:31

Iga Świątek przegrała w 1/8 finału turnieju w Waszyngtonie z reprezentantką gospodarzy Jessica Pegulą 5:7, 6:4, 6:1 i pożegnała się z turniejem.

Pierwszy set rozpoczął się dość niespodziewanie od straty serwisu przez Igę Świątek. Gdy wydawało się, że losy pierwszego seta są przesądzone (Jessica Pegula prowadziła 5:3) w tym momencie Polka przełamała rywalkę następnie wygrała gema przy własnym serwisie by po raz drugi z rzędu wygrać gema przy własnym podaniu. Przy stanie 6:5 Świątek zwyciężyła przy własnym serwisie i ostatecznie wygrała pierwszego seta 7:5.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Warszawianki, która następnie zwyciężyła przy własnym serwisie. Niestety w czwartym gemie Świątek została przełamana i 25-letnia Amerykanka doprowadziła do wyrównania. Polska tenisistka jednak szybko przełamała ponownie rywalkę następnie wygrała przy własnym serwisie. W ósmym gemie po walce polka oddała rywalce własne podanie i stan meczu wyrównał się na 4:4. Kolejne dwa gemy padły łupem Amerykanki, która ostatecznie wygrała seta 6:4.

W trzecim secie pierwsze przełamanie miało miejsce w czwartym secie i niestety to Świątek oddała gema przy swoim serwisie. Młoda polska tenisistka nie potrafiła sobie poradzić z dobrze grającą rywalką i ponownie przegrała gema przy własnym serwisie. Rywalka uskrzydlona swoją dobrą grą zwyciężyła w siódmym gemie i ostatecznie wygrała 6:1.

Świątek – Pegula 7:5, 4:6, 1:6