WTA Waszyngton: Świątek w II rundzie!

29 lip 2019, 21:34

Iga Świątek pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 4:6, 6:4, 6:4 i awansowała do II rundy turnieju Citi Open 2019 w Waszyngtonie!

Pierwsza partia rozpoczęła się niekorzystnie dla warszawianki, ponieważ już w pierwszym gemie Iga przegrała serwis. Jabeur nie pozwoliła się przełamać i premierowy set zakończył się jej zwycięstwem 6:4.

Jeszcze gorzej sprawa wyglądała w secie drugim. Tunezyjka prowadziła 2:0, a potem nawet 4:1 z dwoma przełamaniami. Od tego momentu nastąpił niespodziewany zwrot akcji – Świątek wygrała pięć gemów z rzędu i całą partię 6:4.

Na początku seta trzeciego doszło aż do czterech przełamań z rzędu. Decydujący okazał się dopiero gem dziesiąty, w którym to Polka zanotowała swojego szóstego breaka w meczu, wygrywając jednocześnie całe spotkanie.

Kolejną rywalką 18-latki z Warszawy będzie rozstawiona z numerem 6 Czeszka Katerina Siniakova lub Amerykanka Jessica Pegula.

Iga Świątek – Ons Jabeur 4:6, 6:4, 6:4