WTA Wuhan: Linette blisko turnieju głównego

25 wrz 2015, 09:26

Magda Linette nie podłamała się dwiema porażkami z rzędu przeciwko Yaninie Wickmayer i kontynuuje udane starty na kontynencie azjatyckim. Tym razem poznanianka wygrała w dwóch setach Ying-Ying Duan i jest już o jeden krok od awansu do drabinki głównej chińskich zawodów.

Ying-Ying Duan to wyjątkowa postać w kobiecy tourze. Chinka mierzy aż 186 cm, a przy tym waży 84 kilo! W porównaniu do drobniutkiej Linette wygląda, więc jak prawdziwy olbrzym. Duan była ostatnio w niezłej dyspozycji, na początku tygodnia przeciwstawiła się Sarze Errani, której urwała seta w meczu 1. rundy w Kantonie.

Problemów z wysoką Chinką nie miała za to Magda Linette. Wynik 6:4 w pierwszym secie to najłagodniejszy wymiar kary. Poznanianka przewagę przełamania wywalczyła już na samym początku, a po pierwszym serwisie wygrała 15 z 16 wymian. Duan była tylko tłem dla dobrze grającej Polki, która od przełamania rozpoczęła także drugą odsłonę gry. W niej również nie mogła narzekać na własne podanie. W całym meczu Linette zaserwowała 12 asów, a po trafionym pierwszym podaniu wygrała 93% piłek, z takimi statystykami serwisowymi nie trzeba się martwić o końcowy wynik. Polka w dalszej fazie seta przełamała Chinkę po raz kolejny i po godzinie i dwudziestu minutach zakończyła spotkanie, wygrywając ostatecznie 6:4, 6:2.

Od turnieju głównego Linette dzieli już tylko jeden zwycięski mecz w kwalifikacjach. Jej kolejną rywalką będzie Lauren Davis z USA, z którą niedawno wygrała albo szerzej  nieznana reprezentantka gospodarzy Xinyun Han.

Wuhan Open (pula nagród: $2,513,000), mecz pierwszej rundy kwalifikacji kobiet:

Magda Linette, Polska [8]- Ying-Ying Duan, Chiny 6:4, 6:2