WTA Wuhan: Linette niespodziewanie przegrywa w decydującym meczu

26 wrz 2015, 11:42

Magda Linette przegrała 4:6, 6:7 z Amerykanką Lauren Davis w decydującej rundzie eliminacji tenisowego turnieju WTA w chińskim Wuhan.

W pierwszej rundzie turnieju eliminacyjnego Linette bez problemów poradziła sobie z Chinką Duan, wygrywając bez straty seta. Tymczasem Davis stoczyła morderczy, 4-godzinny bój z Chinką Han. Wydawało się, że tak wielki wysiłek nie pozwoli jej być w pełni przygotowaną do starcia z Polką. Linette wygrała zresztą z Davis w ubiegłym tygodniu w Tokio, gdzie doszła potem do finału.

Pierwszy set dzisiejszego meczu był bardzo wyrównany, co chwilę tenisistki zmieniały się na prowadzeniu. Niespodziewanie przy stanie 4:4 Linette w łatwy sposób przegrała dwa kolejne gemy i pierwszego seta 4:6. W drugiej partii także walka była niezwykle zacięta, co doprowadziło w konsekwencji do tie-breaka. W nim o kilka piłek lepsza była Davis, która wygrała do 4.

Dongfeng Motor Wuhan Open, WTA Premier (pula nagród: $2,212,250), mecz 2 rundy eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Lauren Davis, USA  4:6, 6:7

W turnieju głównym w Wuhan zagra Agnieszka Radwańska. Polka w pierwszej rundzie zmierzy się z Venus Williams. Zanim jednak rozpocznie zmagania w Chinach, rozegra finał w Tokio. O jej sukcesie piszemy TUTAJ.