WTA Wuhan: Zmęczona Radwańska nie dała rady Williams

28 wrz 2015, 18:12

Agnieszka Radwańska przegrała 1:6, 6:7 z Amerykanką Venus Williams w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA w chińskim Wuhan.

W niedzielę Polka zdobyła tytuł w Tokio, ale chwili na odpoczynek nie było, bowiem w ciągu jednego dnia trzeba było przemieścić się około 2500 kilometrów do Wuhan. Radwańska i Williams mierzyły się ze sobą już po raz trzeci w tym roku, poprzednie dwa mecze wygrała Amerykanka.

W pierwszym secie oglądaliśmy koncert gry Williams. Amerykanka nie pozostawiła złudzeń Polce, oddając jej w tej partii zaledwie jednego gema. W drugim secie, Radwańska przy stanie 1:2 poprosiła o przerwę medyczną i musiała opuścić kort. W dalszej części seta utrzymywała się przewaga Williams, która w pierwszym gemie przełamała Radwańską. Przy stanie 5:4 dla Amerykanki, po raz pierwszy w meczu straciła serwis i zrobiło się 5:5. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, co doprowadziło do tie-breaka. Williams wygrała w nim do 4.

W turnieju debla w Wuhan zwycięstwo odniosła dziś Alicja Rosolska. Polka w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski pokonały duet niemiecko-amerykański – Annę-Lenę Groenefeld i Coco Vandeweghe. W drabince singlowej jest także Klaudia Jans-Ignacik, która będzie grać w parze z Australijką Anastazją Rodionową.

Dongfeng Motor Wuhan Open, WTA Premier (pula nagród: $2,212,250), mecz 1 rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [10]  –  Venus Willams, USA  1:6, 6:7