Strona główna Pozostałe Dart Wygrało doświadczenie w PDC – Ratajski lepszy od Kciuka

Wygrało doświadczenie w PDC – Ratajski lepszy od Kciuka

0

Danish Darts Open 2019 zapowiadało nam się szczególnie. Po raz pierwszy w serii European Tour mieliśmy dwóch swoich reprezentantów. Tym bardziej szczególnie, że Polacy mieli zagrać przeciwko sobie. Doświadczony już w PDC Krzysztof Ratajski podejmował zwycięzcę kwalifikacji dla darterów ze wschodniej Europy, czyli Krzysztofa Kciuka.

Pozytywnym aspektem takiego losowania była fakt, że jeszcze przed startem turnieju wiedzieliśmy, że będziemy mieli naszego reprezentanta w drugiej rundzie. Z pewnością jednak każdy wolałby zobaczyć zwycięstwo obu Polaków w pierwszej rundzie. Tak się nie stało, ale powiedzmy sobie szczerze. Pewnie długo nie zobaczymy podobnego pojedynku w European Tour, więc ciekawe doświadczenie za darterami, jak i kibicami.

Wprawdzie dwóch biało-czerwonych widzieliśmy już w podobnym europejskim turnieju, jednak było to aż 10 lat temu. Co ciekawe wtedy byli to również Krzysztof Ratajski oraz Krzysztof Kciuk. Ten pierwszy zaliczył lepszy występ dochodząc do czwartej rundy, zaś „The Thumb” skapitulował w drugim swoim pojedynku.

Sam pojedynek od wysokiego C rozpoczął Ratajski. Pierwszy leg to trzy kolejne serie ze 140. punktami na koncie polskiego numeru 1. Po tym „The Polish Eagle” bardzo szybko objął prowadzenie 4-0 i wydawało się, że możemy być świadkami pierwszego „white washa” tego dnia. Tak się na szczęście nie stało i już po chwili na tablicy wyników widniało 4-2. Kciuk najpierw przełamał 13-tą lotką swojego rywala trafiając podwójną 16-tkę, a po chwili za sprawą finiszu 120 doprowadził do stanu 2-4.

Ciągle jednak procentowało lepsze punktowanie „Polskiego Orła”. Numer 44 w rankingu PDC często potrafił popisać się rzutami z przynajmniej jedną, bądź dwoma potrójnymi. Dzięki temu nie miał problemu, aby wyjść na prowadzenie 5-2. Krakowianina stać było jeszcze na urwanie jednego lega. „The Thumb” wykorzystał dwie zmarnowane lotki meczowe Ratajskiego i mieliśmy 5-3.

Ostatecznie jednak bardziej doświadczony darter zwyciężył 6-3 wykorzystując trzecią lotkę meczową. Niedawny reprezentant Polski na World Cup of Darts nie miał problemu z podwójną 20-tką. Mimo wszystko bardzo miło było oglądać dwóch biało-czerwonych na scenie. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka chwila i już niedługo nasi reprezentanci ponownie zakwalifikują się do turniejów z serii European Tour w większym gronie.

Danish Darts Open 2019, Pierwsza runda
Krzysztof Ratajski – Krzysztof Kciuk 6-3

Komentarze