środa, 17 sierpnia, 2022

Zakłady na Puchar Świata w Klingenthal. Skoki narciarskie: Typy

Karuzela pucharowych zmagań najlepszych skoczków narciarskich świata zawita w ten weekend do Klingenthal. To tam odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w sezonie
2021/2022. Wiemy już, że w Klingenthal zabraknie kilku czołowych, polskich reprezentantów. Kogo natomiast zobaczymy na starcie weekendowych zmagań? W związku z tymi nieobecnościami, bukmacherzy musieli uwzględnić te roszady także podczas konstruowania kursów bukmacherskich na PŚ w Klingenthal. Pozostaje pytanie – kto jest faworytem?

Nieudany weekend w Polsce

Poprzednie zawody Pucharu Świata odbyły się w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza zostały rozegrane zawody drużynowe oraz indywidualne. Sobotni konkurs, w którym wzięło udział 9 reprezentacji zakończył się wygraną Austrii. Tuż za nimi uplasowali się Niemcy oraz Słoweńcy.

Polacy zajęli w tym konkursie 4. miejsce, mimo, że przez długi czas mieli szansę nawet na zwycięstwo. Jednak słabszy skok Dawida Kubackiego w drugiej części zmagań spowodował, że gospodarze zawodów nie zajęli miejsca w czołowej “3”.

Dzień później, zawody indywidualne zakończyły się zwycięstwem Jana Hoerla, który wyprzedził Norwega Mariusa Lindvika oraz Austriaka Stefana Krafta. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. W czołowej “30” znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch “Biało-czerwonych”: Piotr Żyła był 25., a Aleksander Zniszczoł 26. Po raz pierwszy w drugiej serii zawodów w tym sezonie mogliśmy oglądać trzech Polaków – marne to jednak pocieszenie biorąc pod uwagę fakt, że tylko Kamil Stoch był w stanie nawiązać walkę z czołówką.

W związku ze słabymi wynikami pierwszej kadry, na najbliższe zawody do Klingenthal uda się tylko czterech Polaków. Wśród nich znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek.

Z kolei Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała udadzą się w tym samym czasie na zgrupowanie do austriackiego Ramsau w celu poszukiwania optymalnej dyspozycji.

Kiedy odbędzie się PŚ w Klingenthal w 2021 roku?

Weekend w Niemczech obfituje w dwa konkursy indywidualne mężczyzn. W piątek (09.12) odbędą się kwalifikacje do sobotnich zawodów, które rozpoczną się o godzinie 19:15. Na sobotę zaplanowano pierwszy konkurs, a start zmagań zaplanowano na 16:00. O tej samej porze rozpoczną się niedzielne zawody na Vogtland Arenie. Poprzedzą je kwalifikacje, które zaplanowano na godzinę 14:00.

Vogtland Arena szczęśliwa dla Polaków

Niemiecka skocznia jest bardzo “szczęśliwym” obiektem dla Polaków. Sukcesy podczas występów w Klingenthal odnosili zarówno Adam Małysz, Kamil Stoch, jak i reprezentacja w konkursach drużynowych. Co prawda, “Orłowi z Wisły” nie udało się nigdy wygrać zawodów na Vogtland Arenie, ale dokonał tego chociażby Kamil Stoch. Skoczek z Zębu wygrał na tej skoczni w 2011 roku. Drużynowo Polacy zwyciężali w Klingenthal w 2016 oraz 2019 roku.

Aktualna sytuacja w Pucharze Świata 2021/2022

W tym momencie liderem Pucharu Świata jest Karl Geiger, który zgromadził na swoim koncie 355 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Anze Lanisek z 272 punktami. Podium zamyka Markus Eisenbichler, który zdobył do tej pory 237 punktów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzbierał 101 punktów.

Kursy bukmacherskie na PŚ w Klingenthal. Gdzie znaleźć zakłady?

Kursy bukmacherskie na PŚ w Klingenthal znajdziecie w STS oraz Fortunie. Wśród faworytów zawodów wymieniani są Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Jan Hoerl czy Anze Lanisek. Nieco mniejsze szanse daje się Halvorowi Egnerowi Granerudowi, który nie zapunktował w ostatnich trzech konkursach PŚ.

Spośród Polaków, bukmacherzy najwyżej oceniają szanse Kamila Stocha, który jest też najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem “Biało-czerwonych” w tym sezonie PŚ.

Transmisja zawodów w Klingenthal. Gdzie obejrzeć konkursy PŚ w skokach?

Pucharowe zawody oraz kwalifikacje będą transmitowane na antenie Eurosportu oraz na platformie Player. Ponadto, wszyscy Ci, którzy szukają transmisji z PŚ w Klingenthal w otwartej TV znajdą ją w TVN. Podana stacja przeprowadzi relację telewizyjną z sobotnich i niedzielnych zmagań na Vogtland Arenie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA