ZAKSA bliżej finału Ligi Mistrzów! Perugia z Leonem i Semeniukiem rozbita

29 mar 2023, 22:52

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znakomicie rozpoczęła dwumeczu z Sir Safety Perugia w półfinale Ligi Mistrzów CEV. Polska drużyna wygrała przed własną publicznością 3:1, zapewniając sobie dobrą pozycję przed przyszłotygodniowym rewanżem.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przystępowali do tego meczu po szalonych starciu z Itasem Trentino w ćwierćfinale, które wygrali dopiero po złotym sercie. Sir Safety Perugia z kolei miała za sobą dwa pojedynki z BR Volleys, które wygrała 3:1 i 3:2.

Świetna gra i pewna wygrana ZAKSY

Polska drużyna znakomicie weszła w ten mecz, bowiem już do pierwszej przerwy technicznej pierwszego seta prowadziła 8:5. W kolejnych minutach sukcesywnie powiększała swoją przewagę nad rywalem i nie dała się dogonić aż do samego końca. ZAKSA pewnie wygrała tę partię 25:18.

Drugiego seta można byłoby określić swoistą wymianą ciosów. Oba zespoły były w stanie co jakiś czas wychodzić na prowadzenie, jednak żadnemu z nich nie udało się wypracować przewagi większej niż trzy punkty. Ostatecznie starcie to wygrali goście, którzy triumfowali 26:24.

Trzeci set dosłownie w całości przebiegł pod dyktando siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Już od pierwszego zagrania gospodarze prowadzili i nie dawali się doścignąć drużynie z Perugii, która wyraźnie nie miała pomysłu na regularne punktowanie. ZAKSA z dość sporą łatwością wygrała tę partię 25:19.

Decydujący o losach meczu set miał bardzo podobny przebieg – ZAKSA prowadziła już od pierwszego serwisu i choć Sir Safety Perugia była w stanie kilkukrotnie zbliżyć się do gospodarzy, ani razu nie udało się jej dogonić gospodarzy. W końcówce siatkarze ZAKSY dopięli swego i wygrali 25:22, a cały mecz 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Sir Safety Perugia 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22)

Wygrana 3:1 jest dobrym wynikiem w kontekście rewanżu, który zadecyduje o tym, kto znajdzie się w wielkim finale Ligi Mistrzów CEV. Rewanżowy pojedynek odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 20:30.