Zhengzhou: Magdalena Fręch awansowała do finału eliminacji

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 13:57
8 wrz 2019, 07:16

Magdalena Fręch pokonała w II rundzie eliminacji Australijkę Lizette Cabrere 6:3, 6:3 i zagra w finale eliminacji turnieju w Zhengzhou.

Polka, która jest sklasyfikowana na 221. miejscu w rankingu WTA była faworytką spotkania. 21-letnia tenisistka przełamała rywalkę w piątym gemie jednak za chwilę Australijka zwyciężyła gema przy serwisie Łodzianki. Fręch jednak ponownie wygrała gema przy serwisie rywalki następnie wygrała przy własnym serwisie i wyszła na prowadzenie 5:3 i po raz kolejny przełamała rywalkę zwyciężając 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przegranego serwisu przez Polkę, która jednak w kolejnym gemie nadrobiła stratę by w czwartym gemie ponownie przełamać rywalkę. Niestety Cabrera szybko odrobiła stratę przełamania, a decydujący o losach seta jak i całego meczu okazał się ósmy gem w którym po raz kolejny Łodzianka przełamała rywalkę, a następnie wygrała przy swoim serwisie wykorzystując drugą piłkę setową.

Magdalena Fręch – Lizette Cabrera 6:3, 6:3