ZIO Pjongczang: Holendrzy z kolejnym złotem, Polacy poprawnie, ale bez sukcesów

13 lut 2018, 13:38

W rywalizacji mężczyzn na królewskim dystansie 1500 metrów złoto zdobył Kjeld Nuis. Podium uzupełnił Patrick Roest i Kim Min-Seok. Najlepszym z Polaków był Zbigniew Bródka, który zajął 12. miejsce.

Na dystansie 1500 metrów wystartowało trzech Polaków. Pierwszy na torze pojawił się Mistrz Olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka. Polak przejechał dystans poprawnie i pokonał Amerykanina, Briana Hansena. Czas 1:46.31 pozwolił mu na zajęcie 12. miejsca.

Kolejnym reprezentantem Polski, który zaprezentował się na torze był Jan Szymański. Dystans 1500 metrów pokonał w czasie 1:46.48 i zakończył rywalizację na 16. miejscu. Ponad półtorej sekundy wolniej pojechał Konrad Niedźwiedzki, który w parze musiał uznać wyższość utytułowanego Denny’ego Morrisona. Czas 1:47.07 pozwolił mu na zajęcie 20. miejsca.

Zwyciężył wielki faworyt Kjeld Nuis. Holender zapewnił sobie złoto pokonując dystans 1500 metrów w czasie 1:44.01. Srebrny medal zdobył niespodziewanie jego rodak, Parick Roest, zaś brązowy Koreańczyk Kim Min-Seok.