Strona główna Sporty zimowe Biathlon ZIO Pjongczang: Kuzmina ze złotem w biegu masowym. Monika Hojnisz piętnasta

ZIO Pjongczang: Kuzmina ze złotem w biegu masowym. Monika Hojnisz piętnasta

0
Foto: Szymon Sikora/PZBiath

Anastazja Kuzmina wygrała bieg masowy, który był ostatnią indywidualną konkurencją dla biathlonistek. Jedyna Polka w stawce, Monika Hojnisz była piętnasta.

Prawo udziału w biegu masowym dostały zawodniczki, które wywalczyły medale w poprzednich konkurencjach, najlepsza piętnastka z generalnej klasyfikacji Pucharu Świata oraz te biathlonistki, które podczas igrzysk zanotowały najwięcej punktów. Kryteria te spełniła tylko jedna Polka, Monika Hojnisz. Weronika Nowakowska była pierwszą na liście rezerwowej, ale żadna zawodniczka nie zrezygnowała ze startu.

Medale w Korei Południowej zdobywały do tej pory: Laura Dahlmeier, Marte Olsbu, Anastazja Kuźmina, Veronika Vitkova, Anais Bescond oraz Hanna Oeberg. Przewidywano, że właśnie w tym gronie rozstrzygnie się walka o sobotni komplet medali.

Najlepsza w sobotę okazała się Kuzmina. Słowaczka idealnie rozłożyła siły na bieg, a na strzelnicy była perfekcyjna i niezwykle szybka. To jej trzeci indywidualny tytuł mistrzyni olimpijskiej. Tym samym Kuzmina wyrównała osiągnięcie Domraczewej, która dziś zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka, Tiril Eckhoff.

Monika Hojnisz była dziś bezbłędna na strzelnicy. Dzięki dwudziestu trafieniom i poprawnym biegu zajęła 15. miejsce.

Komentarze