ZIO Pjongczang: Lindsey Vonn żegna się z igrzyskami brązowym medalem, niesamowita Włoszka ze złotem!

21 lut 2018, 12:19

Włoszka Sofia Goggia została Mistrzynią Olimpijską w zjeździe. Srebro wywalczyła Norweżka Ranghild Minwinckel, zaś brąz żegnająca się z rywalizacją olimpijską, Lindsey Vonn. Poprawnie zaprezentowała się Polka, Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 24. pozycje.

Słynąca z szalonej jazdy Włoszka na górnym odcinku popełniła kilka błędów, ale mimo tego nie wytraciła tempa. Lindsey Vonn przejechała dystans płynnie, bez większych błędów, ale niezbyt agresywnie. Taki przejazd nie pozwolił Amerykance na wyprzedzenie Sofii Goggii i ze stratą prawie pół sekundy zajęła dopiero 3. miejsce.

Włoszkę i Amerykankę rozdzieliła specjalizująca się w gigancie Ranghild Minwinckel, która w Pjongczangu zdobyła już srebrny medal. Norweżka pojechała znakomicie i do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo. Ostatecznie straciła do Goggii 0,09 sekundy i wywalczyła drugi srebrny krążek.

Jedyna Polka w dzisiejszej rywalizacji i na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pokazała się z bardzo dobrej strony. Maryna Gąsienica-Daniel straciła do zwyciężczyni 4,08 sekundy i zajęła 24. miejsce, najlepsze podczas jej startów w Pjongczangu.