ZIO Pjongczang: Lorentzen z rekordem olimpijskim! Waś poniżej oczekiwań

19 lut 2018, 14:01

Havard Lorentzen pobił rekord olimpijski w biegu na 500 metrów i zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Srebrny medal wywalczył reprezentant gospodarzy Min Kyu Cha, a brąz przypadł Tingyu Gao.

Norweg przekroczył metę z czasem 34.41 i o jedną setną wyprzedził reprezentanta gospodarzy bijąc tym samym rekord olimpijski. Koreańczyk musiał pogodzić się z drugim miejscem. Trzecie miejsce zajął startujący w parze z Norwegiem Chińczyk, Tingyu Gao.

Najlepszy Polak, Artur Waś dojechał do mety z czasem 35.02 zajmując ostatecznie 13. miejsce. Nie ma co ukrywać, nasza cicha nadzieja medalowa przejechała poniżej swoich możliwości. Piotr Michalski uplasował się na 33. lokacie, a Artur Nogal okazał się największym pechowcem. Polak po pechowym upadku po starcie zamknął lokatę.